Můj sen

 
Jsou to přesně 2 roky co jsem si dovezla z chovatelské stanice Bilá Merci svoji vysněnou bílou kuličku. A právě na její počest píšu teď tento článek. Mám nutkání se podělit o to, jak je úžasná :) a jak skvělého parťáka mi život přihrál. 
 
Caira je první bílý švýcarský ovčák, kterého mám a tak nevím, jeslti jsou takoví všichni nebo jen ona. Od malička jsem obrovský milovník psů, ve třech letech jsem v atlasu psů mamce ukazovala obrázky a přiřazovala plemena, jako jsou pumi, středoasijský pastevecký pes apod.Už bych to asi nedala tak dohromady jako tenkrát :). Snila jsem o velkém huňatém psovi, který mě bude následovat, se kterým budu trávit veškerý svůj volný čas a který mi bude rozumět a bude mým parťákem. 
Mým prvním parťákem se stala fenka zlatého retrívra Ajša, která nás ale velmi brzo bohužel opustila. Pro mou pejskařskou duši, to byla tak velká rána, že jsem ani neuvažovala nad tím, že by mi ji nějaký pes mohl nahradit. Ovšem do života mi přišla další fenka a to zlatá retrívřice Barunka, se kterou to všechno začalo. Barča je pes velmi složitý, ovšem se zlatým srdcem. Dokáže neuvěřitelně milovat a i když se spolu už 6 let domlouváme, nevyměnila bych ji za nic na světě. Naučila mě toho mnoho a stále ještě učí. Je to můj osudový pes, kterého jsem prostě mít měla. 
Když měla Barča 4 roky, pořídila jsem si svoji vysněnou fenku bílého švýcarského ovčáka. Tu, kterou jsem si od malička představovala, které jsem ve své hlavě přiřadila vlastnosti, které prostě můj pes musí mít a tu, kterou tak neuvěřitelně obdivuju. Caira je neobyčejný pes, vlastně to možná ve skutečnosti ani není pes, ale anděl, který mi byl seslán a který mi plní má přání. Je přesně taková, kterou jsem si představovala ve snech. Je krásná, je citlivá, ale statečná, je věrná, je milující a plní v mžiku každé mé přání, které si ani netroufnu vyslovit. Mám pocit, že umí číst myšlenkya že je na mě nějakým způsobem napojená. Nikdy bych nevěřila, že tohle vše může být ukryto v těle psa. Celou svou myslí i tělem doufám, že mě budou s Barčou doprovázet jestě moc let a zažijeme spolu ještě mnoho pěkných chvilek. Pokud se nám podaří odchovat v pořádku štěňátka a budou takoví jako je ona, už teď závidím novým majitelům, že budou mít tu čest žít se psem jako je ona. Caira je pes, který si zalouží být viděn, hlazen a milován....ostatně, stejně tak jako všichni živí němí tvorové...